Hizmetler

Neler Yapıyoruz ?

Web Tasarım (Dizayn) , E-Ticaret, Dijital Pazarlama, Grafik Tasarım, Arama Motoru Optimizasyonu (SEO), Reklam, Medya Hizmetleri

Hizmetlerimiz

Web Tasarım Dizayn
Tasarım fikirlerinin estetik çizgisinde, bir amaç için belli ilkeler tarafından yönlendirildiği, düzenlendiği ve bunların uygulamaya (tasarımın yazılıma) dönüşmesi işlemleridir. Bu işlemlerin tamamlanmasının ardından ortaya aktif bir web sitesi çıkar. Web tasarımı (aktif web sitesi) uygulamasının ardından son kullanıcılar bir web tarayıcısı yardımıyla internet üzerinden web sitelerine erişebilirler. Hazırlanan bu web sitesinde, ürünleriniz, hizmetleriniz ya tanıtmayı planladığınız içerikler yer alır. Web siteniz hazırlanırken, karşılıklı olarak bilgi paylaşımı yapıyoruz. Renk, içerik vb. aşamaları karşılıklı kararlaştırarak işe başlıyoruz. Herhangi bir logo ya da grafik içerikleriniz yoksa bunun içinde çözümler sunuyoruz.
E-Ticaret
E-Ticaret anlamı kısaca ; İnternette işlem yapmak veya bunları kolaylaştırmak, e-ticaret olarak adlandırılır. E-ticaret, ” elektronik ticaret “in kısaltmasıdır. Popüler e-ticaret örnekleri, online sipariş ve satışı ile ilgilidir. Elektronik ortamda yürütülen her türlü ticari işlem e-ticarettir. Üretimini yaptığınız, ithal ettiğiniz veya satışını yapmakta olduğunuz herhangi bir ürünü e-ticaret üzerinden dünyanın her yerine ulaştırabilirsiniz. Cadde üzerindeki herhangi bir dükkan veya mağazaya göre avantajları çok fazladır. Her ay sürekli kira ödemek zorunda kalmazsınız. Elektrik, Su ve Isınma gibi giderleriniz tamamen ortadan kaybolur. E-Ticaretin en büyük avantajı ise 7/24 açık olan, güvenlikli bir mağazanız var demektir.
Grafik Tasarım
Ürününüzün ya da hizmetinizin tanıtımı için güzel tasarım yapmak elbette önemlidir. Fakat müşterilerinize ya da ulaşmak istediğiniz kişilere olumlu bir etki bırakıyor mu? Kurumsal kimlik çalışmaları yapılırken yaratıcı tasarımlar ile markanın kimliğini yansıtan mesajlar iletilir. Marka kimliği, markanın gelecekteki uygulamaları, marka tutarlılığına yardımcı olmaktadır. Markaların imzası elbette ki logolardır. Logo, firma hakkındaki bilgiyi, vizyon ve misyon ile sentezleyerek yansıtır. En başta dediğimiz gibi, logo ve grafik tasarımlarda görünüm önemli olduğu gibi işleyiş ve renk uyumu çok önemlidir. Belli markaların ürettiği (abur cubur dediğimiz) ürünlerin ambalajlarında neden hep kırmızıyı tercih ettiğini düşündünüz mü ?
Dijital Pazarlama
Dijital Pazarlama, günümüzdeki teknolojik imkanların kullanılarak yapılan tanıtım, reklam ve satış işlemlerinin yürütüldüğü sistemdir. Bu sistemin daha iyi anlaşılması için kelimelerin anlamlarını bilmemiz gerekmektedir. Doğru bir dijital pazarlama stratejisi kurabilmek için, öncelikle kullanmayı düşündüğünüz bir seçeneği iyi analiz etmeniz gerekmektedir.
Pazarlama, ürün veya hizmeti potansiyel müşterilere ulaştırmak için satış, halkla ilişkiler, fiyatlandırma, paketleme ve dağıtım gibi farklı disiplinler içeren sistemler bütünüdür. Pazarlama, amaçlara (kar) ulaşmak için kaynakları (zaman ve para) ayırma sanatıdır. S.H. Simmons’un vermiş olduğu örneği paylaşarak daha akılda kalıcı bir örnek vermek istiyorum.
”Genç bir erkek sevgilisine onun zeki olduğunu, hoş göründüğünü söylerse, doğru şeyleri doğru kişiye söylüyor demektir ki bu pazarlamadır. Bir erkek sevgilisine kendisinin ne kadar yakışıklı, zeki olduğunu söylerse bu reklamdır. Bir kimse genç kadına sevgilisinin ne kadar yakışıklı olduğunu söylerse bu halkla ilişkilere girer.”
Arama Motoru Optimizasyonu (SEO) Google Ads & Marketing
Arama Motoru Optimizasyonu (SEO), Web sitelerinin arama motorlarında daha iyi performans göstermesi için yapılan çalışmaların tümüne verilen isimdir. Üst sıralarda yer alan web sayfaları daha fazla tıklama alırlar. Fazla ziyaretçi her web girişimcisini mutlu eder ama burada asıl önemli olan nitelikli kullanıcı sayısıdır. Yani SEO’yu daha fazla ziyaretçi almak için değil daha fazla nitelikli ziyaretçi almak için yapmalısınız. Arkadaşlarınızın ya da yakınlarınızın diyelim. Web sitelerinizi ya da uygulamalarınızı sosyal medyalarda paylaşmaları sizin için ekstra bir durumu göstermez. Web siteleri için ziyaretçi sayısı kadar, hemen çıkma oranı, sitede vakit geçirme oranı da çok etkilidir. Bir birey “ekmek yapma makinesi” araması yaptı diyelim. Sizin sitenize girmesinin bir avantajı yoktur. Çünkü siz “ekmek yapma makinesi” satmıyorsunuz. Ve bununla birlikte daha fazla seçenekleri de yok. Bu nedenden dolayı, kullanıcı sizin sitenizde fazla vakit geçirmez ve hemen çıkar. Bu gibi durumlar size artı puan yerine eksi olarak yazılır.
Reklam & Medya Hizmetleri
Reklam, kurum ve kuruluşların hedef kitleleri olan tüketicilerine ulaşmak için kullandıkları en etkili araçların başında gelmektedir. Reklam, şirketlerin, kurum ve kuruluşların, organizasyonların vs.. imajlarını yansıtan bir aynadır. Aynı zamanda tüketicilerin hafızalarında her zaman daha güncel kalmalarını sağlayan bir olgudur. Reklamlar, türü, amacı ve uygulama alanı bakımından çok çeşitlilik göstermektedir. Terminolojik açıdan, yiyecek – içecek işletmesinin reklam amaçlı olarak düzenlenmiş olduğu iletiler ile bu iletilerin yöneldiği alıcıların buluştuğu alana “medya”; iletileri son alıcılara ulaştırmak için kullanılan “duyuru”, “broşür”, “afiş”, “pano”, “poster”, “tabela”, “klip” ve “film” vb. araçlara da “reklam aracı” adı verilmektedir.